Az elmúlt negyedévekben intenzíven kell keresni a hibát az Nvidia gyorsjelentéseiben, és még úgy sem biztos, hogy találtunk benne. A mostani negyedév is ilyen volt: ugyan lassul növekedés, de még mindig brutális számokat produkál a chipgyártó vállalat.
Két jelentős téma köré szerveződik az idei World Science Forum: hogyan működhet hatékonyan együtt a tudomány és a politika a globális kihívások kezelésében, illetve miként fordíthatók a tudományos eredmények konkrét innovációkká. Erről beszélgettünk a Portfolio Checklist keddi adásában Bódis Lászlóval, a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkárával, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatójával.
A Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) az Európai Központi Bankkal és a Deutsche Bundesbankkal együttműködve vizsgálja, hogyan lehetne a generatív mesterséges intelligenciát alkalmazni az inflációs előrejelzés javítására - számolt be a Finextra.
A mesterséges intelligencia elterjedésével több olyan kérdés is felmerül, amire globálisan még nincs egyértelmű válasz. Az AI működéséhez elengedhetetlen, hatalmas energiaigényű adatközpontok ellátása például egy olyan feladat, amire muszáj lesz megoldást találni a technológia további fejlődéséhez. Erről, és még sok másról is értékes információkat szerezhetünk egy nem rég indult vállalati podcastból.
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
Az amerikai igazságügyi minisztérium (DOJ) várhatóan arra kéri a bíróságot, hogy kötelezze a Google-t a Chrome internetes böngésző eladására. Amennyiben ez bekövetkezik, úgy a mostani lehet a Biden-kormányzat egyik legagresszívebb lépése a nagy technológiai cégek vélt monopóliumának korlátozására.
Fontos szintig pofozták hétfőn az Nvidia árfolyamát, miután kiderült, hogy problémák vannak a cég egyik új termékével. Megnéztük, hogy meddig eshet az árfolyam, ugyanis a mostani szinteken már nem áll jól az Nvidia részvényeinek szénája.
A német kormány jelentős fordulatra készül Ukrajna katonai támogatásában: nagyszabású drónszállítmányt tervez küldeni az országnak, méghozzá az elemzők által a főként hatótávolsága miatt "mini-Taurusnak" becézett típusból. Bár Ukrajna alapvetően hónapok óta nagy hatótávolságú Taurus robotrepülőgépeket kér Berlintől, úgy tűnik, kénytelenek lesznek beérni ennek "kistestvérével" - tudósított az Ukrajinszka Pravda.
Ma már minden profitorientált cég szektortól függetlenül lépéskényszerbe került: aki nem digitalizál, aki nem ül fel az AI-vonatra, az csúnyán le fog maradni a hatékonysági és innovációs versenyben. Hogyan ne maradjunk le és hogyan járjunk a versenytársak előtt? Erről volt szó egy teljes napon át november 14-én a Portfolio Digital Transformation konferenciáján. A rendezvényen a szakmai közönség véleményét is kikértük a kulcstémákban, mutatjuk a véleményeket és a konferencia legszebb megörökített pillanatait.
A tőzsdék világában nagyon sokan fókuszálnak a paradigmaváltó megatrendekre, gőzerővel keresik a következő internetet, a következő elektromos autót, a következő mesterséges intelligenciát – arra viszont már jóval kevesebben gondolnak, hogy nem feltétlenül kell feltalálni a spanyolviaszt, ha a következő nagy megatrend felkutatására adjuk a fejünket. Néha egészen máshol kell keresgélni, nem is feltétlenül a technológiai fejlődéshez kapcsolódó újítások, hanem olyan területek háza táján, amelyek már-már puritán módon evidensek. Elemzésünkben egy olyan megatrenddel foglalkozunk, ami első hallásra akár unalmasnak is tűnhet, holott a globális gazdasági növekedés is múlhat rajta.
Az xAI, Elon Musk mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalata jelentős tőkebevonásra készül. A CNBC információi szerint a cég akár 6 milliárd dollárt is bevonhat 50 milliárd dolláros cégértékelés mellett. A finanszírozás célja többek között 100 ezer darab Nvidia chip beszerzése, ami kulcsfontosságú lehet a vállalat jövőbeli fejlesztéseihez - számolt be a Cnbc.
A bázisállomások, köznapi nevükön az átjátszóállomások vagy tornyok látványa olyannyira a hétköznapjaink részét képezik, hogy hajlamosak vagyunk megfeledkezni a jelentőségükről: nélkülük leállna a mobiltelefon-szolgáltatás és mobilinternet-elérés is, arról nem is beszélve, hogy a robbanásszerűen fejlődő 5G technológia és AI terjedését is ezek biztosítják. Nem is akárhogyan: a magyar digitális infrastruktúra világ TOP5 országa közé tartozik. Bár az 5G a lakossági felhasználók számára nem hoz nagy változást, az iparban, mezőgazdaságban vagy szolgáltatóiparban sokkal inkább, az elterjedése akár ezermilliárd forint plusz bevételt is jelenthetne a nemzetgazdaságnak, igaz felhasználói oldalon sokat kell még fejlődnie a vállalatoknak. A tornyok ugyanakkor más szerepet is betölthetnek: a melléjük telepített napelemekből nyert zöldárammal elektromos autókat is lehet már tölteni, de a jövőben drónok leszállását, töltését is biztosíthatják. A Portfolio Budai J. Gergőt, a Vantage Towers Magyarország, mobil infrastruktúra szolgáltató vezérigazgatóját és igazgatóságának elnökét kérdezte a magyar digitális infrastruktúra fejlődéséről, az 5G technológiában rejlő potenciálról és arról, hogy milyen kihívásokat jelent egy nemzeti parkban tornyokat építeni, üzemeltetni.
A digitális transzformáció és az AI-boom szervezeti felépítésre, működésre gyakorolt hatásásról illetve a legfontosabb digitális szabályozási változásokról volt szó Digital Transformation konferenciánk délutáni szekciójában. Hogyan alkalmazkodik egy szervezet a hipergyors digitális fejlődéshez, milyen szervezeti képességek váltak fontossá emiatt, milyen munkavállalókat keresnek a vállalatok most a piacon?
A vállalati digitalizáció már javában zajlik Magyarországon, a Portfolio Digital Transformation 2024 konferenciájának délutáni szekciójában a szakértők különféle esettanulmányokat mutattak be, az intelligens dokumentumkezelésen át az omnichanel vásárlói élményen keresztül a pénzügyek digitalizációjáig. Szó volt a deepfake fenyegetésekről is, amelyek az utóbbi időszakban egyre nagyobb teret nyernek.
A közvetlen uniós forrásokról, a GINOP Plusz és DIMOP Plusz operatív programok hónapokon belül elinduló pályázatairól és a vállalkozások digitalizációs kihívásairól is szó volt a Portfolio Digital Transformation 2024 konferenciájának késő délelőtti szekciójában.
Kezdenek gyorsuló ütemben elterjedni a mesterséges intelligencia, a felhő technológiák és kifejezetten a generatív AI-megoldások a vállalkozások életében, de sokszor ezek költségvonzatával és kihívásaival nincsenek tisztában a cégek – hangzott el a Portfolio Digital Transformation 2024 konferenciáján. A szakértők szerint a mesterséges intelligencia körül van egy erős hype, de vannak területei, amelyek üzletileg kulcsfontosságú szerepet tölthetnek be. Aki kimarad, lemarad, de a buktatókkal is számolni kell.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az uniós támogatások így is felülmúlják az Egyesült Államok kifizetéseit.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?